Seminar-serie: Nicaragua: Revolusjon og oppgjør

I anledning LAGs 40 års jubileum tar vi en titt på sentrale markører for organisasjonens historie. Nicaragua står for tur torsdag 16. november.

Seminar-serie: 40 år i solidaritet med Latin-Amerika

Nicaragua: Revolusjon og oppgjør

Program: 
18.00 Kræsj-kurs: Revolusjonen i Nicaragua ved Axel Borchgrevink. Innledning og tid til spørsmål og svar. 

18.50 Pause. 

19.00. Nicaragua-solidariteten (LAG). Innledning ved Vegard Bye og komentar ved Kari Thomassen. 

Før hvert møte tilbyr vi et introduksjonsforedrag om det aktuelle landet og den politiske situasjonen. Introforedraget starter klokka 18, og samtalen med innledende kommentarer starter klokka 19, slik at det er mulig å være med på en del eller begge.

Etter dette er det åpent for refleksjoner og tanker fra alle som måtte ønske å delta. 

Velkommen!

--------------------------------------------------------------

I anledning LAGs 40 års jubileum tar vi en titt på sentrale markører for organisasjonens historie. Vi beveger oss fra Chile, via Nicaragua, Chiapas, Brasil og Guatemala før vi ender opp i Colombia. Gjennom presentasjon og samtaler ønsker vi å samle oss og diskutere organisasjonens fortid, og på den måten legge et videre grunnlag for fremtiden

Før hvert møte tilbyr vi et introduksjonsforedrag om det aktuelle landet og den politiske situasjonen

Du er også hjertelig velkommen til resten av seminarene i serien:

7. DESEMBER Chiapas: Selvstyre i motvind
https://www.facebook.com/event...
25. JANUAR Brasil: Jorda er for alle
15. FEBRUAR Guatemala: Håp og tyranni
15. MARS Colombia: Fred for fremtida

16. november, kl. 18:00-20:30
Latin-Amerikagruppene i Norge
People's, Arbeidersamfunnets Plass 1, 0181 Oslo
Facebook