Oslo: Boklansering av jubileums boka "Kvinners håp om fred. 30 år i kamp".

For å feire CONAVIGUAS 30 år med kamp, vil Kvinneutvalget i Latin-Amerikagruppene i Norge inviterer til lansering av CONAVIGUAs jubileumsbok "Kvinners håp om fred. 30 år i kamp"

Det er 30 år siden CONAVIGUA, Den nasjonale koordineringen av enker i Guatemala, har vært en av de ledende drivkreftene i urfolks- og fredsbevegelsen i landet.

CONAVIGUA er en livskraftig organisasjon som gjennom målrettet arbeid har hatt en tydelig stemme i Guatemalas politiske liv og blitt internasjonalt anerkjent. I denne boken forteller CONAVIGUA sin egen historie, om sin kamp for rettferdighet, rikt illustrert med fotografier.

For å feire deres 30 år i kamp, vil Kvinneutvalget i Latin-Amerikagruppene i Norge inviterer til lansering av CONAVIGUAs bok "Kvinners håp om fred. 30 år i kamp"

24. januar, kl. 18:00-20:00
Kvinneutvalget i LAG og Guatemalautvalget i Paulus Sofienberg menighet
Mestizo- Sørligata 46 A, Oslo
Facebook