Kunst og Kollokvie #12 Et nytt økonomisk system

Rapporten “Hvorfor vi trenger et nytt økonomisk system” ble lansert i februar 2020. Den viser hvordan dagens økonomiske system - kapitalismen - påfører en rekke påkjenninger for folk i og utenfor arbeidslivet, og for miljøet. Rapporten er utformet av Spire, Sosialistisk Ungdom, Attac Norge, Latin-Amerikagruppene og Rød Ungdom, som samler en rekke historier fra folk over hele det langstrakte land og intervjuer med akademikere.

Maria Refsland og Hege Skarrud deltok i rapportarbeidet og vil presentere de strategiske tankene bak rapporten og bruke Kunst&Kollokvie til å igangsette en diskusjon om hvilke strategier vi bør benytte når vi framover skal jobbe med å prøve å få et folkekrav om å erstatte kapitalismen med et nytt økonomisk system.

Maria Refsland er mangeårig LAG-aktivist og redaktør for rapporten "Hvorfor vi trenger et nytt økonomisk system". Hege Skarrud er tidligere leder i Spire og nåværende leder i Attac Norge og ansvarlig redaktør for rapporten.

Les mer om Kunst og Kollokvie-serien her.

Facebook-arrangementet finner du her.

11. mai, kl. 19:00-21:00
LAG Norge
Hjemme hos deg selv!